Подложка

Колективна изработка на диорама посветена на Гражданската авиация, мащаб 1/72. Участват моделисти от различни клубове и независими. Всеки може да се включи с помощ, съвети и въпроси.

Подложка

Мнениеот Ivo hobby » 26 Окт 2012 17:16

Тук пък да обсъждаме параметрите на подложката...

Вече има желаещ да я изработи ;)
gec написа:....
McVess написа:....утвърждаване на разположение, разпределение на другите неща - какъв тип подложка, кой ще я прави....
Ами ако решим да има дървена подложка, както на предишната диорама, ще се заема аз, когато станат ясни размерите.

аз исках да питам като писта ли ще я оформяме?
че се очертава бая голяма да е, спокойно можем да направим доста неща по нея.
Ivo hobby

Re: Подложка

Мнениеот McVess » 26 Окт 2012 17:22

С тези размери май трябва да я направим на модули този път. Не знам чия кола ще я побере метър и половина за пренасяне :D .

Аз си представях няколко варианта:

1. Както в предната диорама - дървена основа, отгоре PVC писта разчертана на панели, и черни (т.сиви) контури на логото.
2. Стъкло, като от долната му страна е изрисувано всичко, каквото сме решили - писта, лого и т.н. Тогава се получава лъскав (огледален) изложбен ефект, за да се виждат красотите отдолу. Недостатък - отражението на самолетите ще се меша с логото.
3....другите ги забравих :oops:
С уважение: Веселин Пенев
Изображение
Аватар
McVess

Мнениеот Ivo hobby » 26 Окт 2012 17:25

Преди време намерих фирма, която евтино и качествено прави стъкла и ефекти по тях.
Мисля, че ще могат да изработят стъкла на части, ако е необходимо на места матирани, изрязани в почти произволна форма, даже и тонирани.
Може доста варианти да разиграем със стъклата.
Ivo hobby

Мнениеот gec » 27 Окт 2012 08:54

McVess написа:С тези размери май трябва да я направим на модули този път. Не знам чия кола ще я побере метър и половина за пренасяне .
Чудя се дали този път дървената подложка да не я направи подобна като тези на Валко. Предполагам това е ПДЧ.
a %288%29.jpg
a %288%29.jpg (70.53 KiB) Прегледано 3179 пъти
Ако я направим от дърво, при тези размери вече няма да мога да контролирам усукването и измятането на дървото. Ако ще е на модули да не са повече от 4.
Аватар
gec

Мнениеот McVess » 27 Окт 2012 09:01

gec написа: Ако ще е на модули да не са повече от 4.

Ако са 6 ще са с размери 50х50 см. всеки. Иначе- да, ПДЧ-то е добър вариант май.
С уважение: Веселин Пенев
Изображение
Аватар
McVess

Назад към Проект "Диорама гражданска авиация"